"Hodný holky nejsou sexy",

středa 29. říjen 2008 08:50

Tam dracice, tu jeptiska ...
autor kreseb: malá Pája

pravil jeden můj známý. A má asi pravdu. Určitě takové dívky znáte. Je jim tak od dvaceti do třiceti, jsou milé, šikovné, bystré, hezké a hodné. Ale jsou delší dobu bez partnera, ačkoliv by rády někoho měly.

Už na základce a pak i na střední škole mívají kolem sebe plno kluků, se kterými chodí hrát volejbal, vysvětlují jim matiku, sjíždějí s nimi řeky, putují s nimi po horách. Jenže postupně ti kamarádi začínají s  nějakou dívkou chodit. Obvykle s méně hodnou, ale přitažlivější.

Po rozpadu party se naše hodné dívky rovněž osamostatňují a přijdou jejich první lásky.

ON č.1 bývá z vedlejší vsi nebo čtvrti, je to fajn kluk, chodí spolu za zábavou i k přátelům. Pak se stane, že jednou, dvakrát si ON bez naší dívky vyrazí s jinou. Jen tak, na jednu noc. Ta jiná je povolnější a vyzývavější. Po jeho třetím dobrodružství ale naše dívka vztah ukončí. Je sice milá, šikovná, bystrá, hezká a hodná, ale není blbá. ON vyvíjí po určitou dobu iniciativu na obnovení vztahu, ale po čase zjistí, že je to zbytečné, a tak si najde náhradu.

ON č.2 bývá  spoluzaměstnanec nebo spoluvysokoškolák, je to fajn muž, chodí spolu za zábavou i k přátelům. Pak se stane, že jednou, dvakrát si ON vyjde s jinou kolegyní, případně s šéfkou či klientkou. Jen tak, na jednu noc. Po třetím setkání ale vztah s naší dívkou ukončí. Ta jiná je atraktivnější a zkušenější. ON ví, že naše dívka je milá, šikovná, bystrá, hezká, hodná a není blbá, ale ta druhá je reprezentativnější. Nabídne naší dívce přátelství, které ona spíš odmítne.

ON č.3 nebývá naštěstí vždy, ale občas se také vyskytne. Seznámí se s naší dívkou různě, ale pravděpodobně ji už chvilku sledoval. Je k ní pozorný, všude ji doprovází, ochraňuje ji a je s ní nejraději sám. Postupně ale narůstá jeho pocit vlastnictví, žárlí i na rodinu a blízké okolí, začíná ji omezovat v jakýchkoliv jiných kontaktech než s ním. Naše dívka se po čase snaží z tohoto vztahu vymanit, ale ON ji stále sleduje až pronásleduje a trvá hodně dlouho, než ji propustí ze svého zorného pole. Ona je stále milá, šikovná, bystrá, hezká, hodná a stále není blbá, ale je na delší dobu neschopná navázat nový vztah.

ON č.4 je mým favoritem. Ještě tu momentálně není, ale někde určitě je. A naše hodná dívka se s ním pozná. A budou se mít rádi. Jen asi měla cestu k partnerovi komplikovanější, protože hodný holky nejsou sexy.

Miroslava Nulíčková

Miroslava Nulíčková

Miroslava Nulíčková

Psát bych zkusila třeba o "našem" zloději, o hlídání vnoučat, o studentech, o pubertě nejmladší dcery; možná o prvních láskách, o nemocech, o nelegálním software, o venčení pejska, o městě, o vlacích, o netopýrech...

Jsem máma, babička, teta, kmotra, manželka, sestra, dcera. A taky kamarádka a bývalá kolegyně. A ještě učitelka (taky bývalá, jsem už důchodce). Nejsem nula, jsem NULI.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Jiří KAMEN: Kinžál
  • Jan PÁSEK: Tančili jsme holanďana
  • Pavla SMETANOVÁ: Pod cypřišem se sklenkou ouza
  • Zuzana ZAJÍCOVÁ: Drsný život zralé ženy
  • Naďa DUBCOVÁ: Nepravidelný deník české rentiérky

Co právě poslouchám

  • Poletíme?