Zase si chystám hrneček.

středa 5. březen 2008 08:50

Říká se, že dvakrát nevstoupíš do téže řeky. Nevím, jestli je to možné vztáhnout i na můj "případ", ale zase budu pár hodin učit; zase si chystám odnést do sborovny svůj hrneček na kávu ...

Už několik let si nedávám novoroční předsevzetí, ani nemívám velkolepé plány. Ovšem určité představy o změnách ve svém životě mám a snažím se je plnit.

A tak jsem se vloni na podzim začala učit angličtinu. Hlásím, že pořád ještě pokračuji; sice pomaloučku, polehoučku, ale pokračuji (a to se mi líbí).

Počátkem letošního roku jsem přestala kouřit. Hlásím, že pořád ještě nekouřím (i  když pomaloučku, polehoučku nabírám kila, a to se mi nelíbí).

A teď, v březnu, zase začínám učit. Na jiné škole, jiný předmět. Po dvou letech "odpočinku" v důchodu. Těším se. A trochu obávám. Ale víc se těším.

Poznámka pod čarou. Nejvíc se těším na čtvrtek a pátek 20. a 21.3., neb jsem zjistila, že jsou velikonoční prázdniny.

Miroslava Nulíčková

Miroslava Nulíčková

Miroslava Nulíčková

Psát bych zkusila třeba o "našem" zloději, o hlídání vnoučat, o studentech, o pubertě nejmladší dcery; možná o prvních láskách, o nemocech, o nelegálním software, o venčení pejska, o městě, o vlacích, o netopýrech...

Jsem máma, babička, teta, kmotra, manželka, sestra, dcera. A taky kamarádka a bývalá kolegyně. A ještě učitelka (taky bývalá, jsem už důchodce). Nejsem nula, jsem NULI.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Jiří KAMEN: Kinžál
  • Jan PÁSEK: Tančili jsme holanďana
  • Pavla SMETANOVÁ: Pod cypřišem se sklenkou ouza
  • Zuzana ZAJÍCOVÁ: Drsný život zralé ženy
  • Naďa DUBCOVÁ: Nepravidelný deník české rentiérky

Co právě poslouchám

  • Poletíme?