"Je ti zima, děvče?"

čtvrtek 9. únor 2012 08:50

Tady si Tedík lebedí u topení v obýváku ...

"Není, dědečku Mrazíčku" odpovídá Nastěnka. Tolik klasika. Skutečnost je momentálně drsnější. Mohli by vyprávět ti, kterým neteče teplá voda, nejde topení, nejezdí vlaky, nestartují auta ... a nebo ti, kterým se špatně dýchá, omrzají ruce či tváře, promrzá celé tělo ... Na ty všechny myslím a kvůli nim doufám, že se brzy zima umoudří "do přiměřena". 

Osobně mám se současnou zimou jen jeden problém - špatně spím. A se mnou zbývající členové rodiny. Proč? Krátce o tom povyprávím.

Už před lety jsme nechali pro voříška Míšu zasklít balkón (jak říká můj muž - máme nejdražší psí boudu ve střední Evropě :-) a nainstalovali jsme tam psí domeček. V zimě bývá vevnitř obložený matracemi  a dekami a polštářky. Až do půlky minulého měsíce tam v pohodě přespával náš současný čtvernožec Teddy. Jenomže - od té doby, co přišly ty mrazy, ho necháváme spát v chodbě bytu. A právě v tom je zakopaný pes!

Tedík je přesvědčen, že při každém nočním pohybu na schodišti paneláčku nám jde kdosi cosi nepěkného udělat, a tak štěká ...

Miroslava Nulíčková

Miroslava Nulíčková

Miroslava Nulíčková

Psát bych zkusila třeba o "našem" zloději, o hlídání vnoučat, o studentech, o pubertě nejmladší dcery; možná o prvních láskách, o nemocech, o nelegálním software, o venčení pejska, o městě, o vlacích, o netopýrech...

Jsem máma, babička, teta, kmotra, manželka, sestra, dcera. A taky kamarádka a bývalá kolegyně. A ještě učitelka (taky bývalá, jsem už důchodce). Nejsem nula, jsem NULI.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Jiří KAMEN: Kinžál
  • Jan PÁSEK: Tančili jsme holanďana
  • Pavla SMETANOVÁ: Pod cypřišem se sklenkou ouza
  • Zuzana ZAJÍCOVÁ: Drsný život zralé ženy
  • Naďa DUBCOVÁ: Nepravidelný deník české rentiérky

Co právě poslouchám

  • Poletíme?