Jak jsem poznala Kateřinu Brožovou

čtvrtek 29. prosinec 2011 08:50

Naše Barunka u klavíru vloni

Naše vnučka Barunka chodí do klavíru. Přesněji - učí se hrát na klavír. Dvakrát do roka pořádá její paní učitelka koncert svých žáků pro rodiče a spol. Jsem tam ráda coby spol.; Barunka je šikovná a ostatní děti také. Druhým rokem na těchto koncertech vídám i Kateřinu Brožovou s dcerkou, která je rovněž pilná klavíristka. Přicházejí včas, usadí se někam dopředu, aby nebudily zbytečný rozruch, a pozorně naslouchají.

Letos probíhalo vánoční vystoupení jako v minulých letech. Většina dětí zahrála pěkně, sem tam se vloudila malá chybička, někdy doplněná i slzami. Na závěr koncertu hrála asi sedmnáctiletá slečna Barbora, úžasně, Beethovenu Sonatu Es dur op.7/1.v. Měla ohromný potlesk, ale jak kráčela na své místo, všimla jsem si, že také tiše pláče. Nejsem znalec, tudíž jsem nepostřehla drobný přehmat, kterého se měla dopustit.

Paní učitelka všem poděkovala, povzbudila je k dalšímu cvičení a veřejnému vystupování - a začal mumraj. Žáci jí běželi předávat drobné pozornosti, rodiče ukládali fotoaparáty a začali si oblékat kabáty, hovor houstnul, židle se posunovaly ... Do toho jsem zahlédla, jak se paní Kateřina zvedla ze svého místa, nenápadně došla k oné dívence, pohladila ji a řekla jí pár slov. A zase se stejně nenápadně vrátila ke své Kačence. Klavíristka Barča byla potěšená a viděla jsem na ní, že se zklidnila. Bylo to spontánní, milé gesto, za které jsem paní Kateřině vděčná. 

Pozn. Její fotografii do perexu jsem si vypůjčila z internetu, nyní je tmavovlasá a sluší jí to.

Miroslava Nulíčková

Miroslava Nulíčková

Miroslava Nulíčková

Psát bych zkusila třeba o "našem" zloději, o hlídání vnoučat, o studentech, o pubertě nejmladší dcery; možná o prvních láskách, o nemocech, o nelegálním software, o venčení pejska, o městě, o vlacích, o netopýrech...

Jsem máma, babička, teta, kmotra, manželka, sestra, dcera. A taky kamarádka a bývalá kolegyně. A ještě učitelka (taky bývalá, jsem už důchodce). Nejsem nula, jsem NULI.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Jiří KAMEN: Kinžál
  • Jan PÁSEK: Tančili jsme holanďana
  • Pavla SMETANOVÁ: Pod cypřišem se sklenkou ouza
  • Zuzana ZAJÍCOVÁ: Drsný život zralé ženy
  • Naďa DUBCOVÁ: Nepravidelný deník české rentiérky

Co právě poslouchám

  • Poletíme?