O třech mládencích

čtvrtek 1. prosinec 2011 08:50

Když jsem se před lety chystala na blog Lidovek, předpokládala jsem, že budu psát o lecčems. Uvedla jsem to do přihlášky, jak se můžete přesvědčit na mé stránce. A své "sliby" jsem splnila. Jenom o nemocech jsem toho moc nenapsala. A nebojte se, ani dnes to nebude jiné, i když budu psát o návštěvě nemocnice.

Minulé úterý jsem brzy ráno vyrazila do benešovské nemocnice. Nejprve na odběry kvůli kontrole diabetu. Pak jsem byla objednaná na masáž zad. Po zjištění, ve které budově je provádějí, jsem se svezla výtahem do čtvrtého patra na oddělení rehabilitace. Tam mi ochotná sestřička sdělila, že masáže jsou o patro níž. Tak jsem se vrátila do výtahu a se mnou tam vkročil i mladý muž. Já označila 3. patro, on přízemí. Jedeme, zastavíme ve 3. patře a čekáme na otevření dveří. Ale ty nic. Po několika okamžicích jsme zkusili zmáčknout jiné patro. Mladík 1. patro, já za chvíli po něm čtvrté. Nic, výtah stál, jen svítil všemi těmi zmáčknutými patry jak vánoční stromek. Všimla jsem si, že na mne mladý muž hleděl s jistou nadějí v očích. Teda - že udělám zázrak a výtah se otevře! Ještě jsem chvíli čekala, pak jsem zabušila do dveří. A odněkud se ozvalo: "Co se děje?". Tak jsem křikla, že jsme uvězněni ve výtahu. Dotyčný hlas zvenčí zkoušel výtah přimět k poslušnosti, my mlčky čekali. V očích mládence jsem postřehla obdiv. Nebudu to dramatizovat, ještě jsme trošku popojeli dolů, dveře stále nic, ale nakonec po několika dlouhých minutách jsme výtah šťastně opustili. Tak to byl mládenec první, nazvala bych ho výtahový.

Dalším byl mladý muž, který mi masíroval záda. Dopředu hlásil, abych se ozvala, pokud to bude brát silou, ale vzhledem k mému stáří (on to řekl kulantněji) zvolí pro začátek zlatou střední cestu. Trochu mi dával zabrat, ale hodlala jsem to vydržet. Pak už jsem si v duchu řekla, že bych si mohla požádat o jemnější zacházení. Tak mu nesměle oznamuji, že by mohl trochu ubrat. On prohlásil, že právě končí a že mě obdivuje, že jsem snesla dost. Tak to byl mládenec druhý, pro mne masážní.

Posledním byl mladičký lékař, který byl překvapivě na ambulanci dia, kam jsem si šla pro výsledky. Roky jsem se tam setkávala s lékařkou - a najednou takové mládě mužského pohlaví! Vyvedlo mě to z míry, krapet jsem koktala. Nicméně vyšetření proběhlo vzorně a zaznamenala jsem jeho obdivnou poznámku, že se mi podařilo shodit pár kil. Tak to byl mládenec třetí, doktorský.

A tím bych mohla skončit svou dnešní úvahu o třech mládencích, kteří mi v průběhu jediného dne vyjádřili obdiv. Ale tak jako ve Třech mušketýrech byl nejdůležitější ten čtvrtý, D' Artagnan; tak i tady byl nejdůležitější čtvrtý mladý muž - ten, který nás vysvobodil z výtahu. Toho jsem obdivovala já - zlatý mládenec údržbářský!

Miroslava Nulíčková

Miroslava Nulíčková

Miroslava Nulíčková

Psát bych zkusila třeba o "našem" zloději, o hlídání vnoučat, o studentech, o pubertě nejmladší dcery; možná o prvních láskách, o nemocech, o nelegálním software, o venčení pejska, o městě, o vlacích, o netopýrech...

Jsem máma, babička, teta, kmotra, manželka, sestra, dcera. A taky kamarádka a bývalá kolegyně. A ještě učitelka (taky bývalá, jsem už důchodce). Nejsem nula, jsem NULI.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Jiří KAMEN: Kinžál
  • Jan PÁSEK: Tančili jsme holanďana
  • Pavla SMETANOVÁ: Pod cypřišem se sklenkou ouza
  • Zuzana ZAJÍCOVÁ: Drsný život zralé ženy
  • Naďa DUBCOVÁ: Nepravidelný deník české rentiérky

Co právě poslouchám

  • Poletíme?