Tak tedy - je tu Teddy

čtvrtek 10. listopad 2011 08:50

Pája a Teddy

Také někdy máte pocit, že musíte něco dovysvětlit nebo dovyprávět? Já občas ano; a tak se teď vrátím ke svému předchozímu článku.

Sháněla jsem štěně. Ozvalo se mi několik čtenářů i lidí z blízkého okolí, ale ještě jsem pátrala. Pak jsem se náhodou dozvěděla, že moji známí si pořídili štěně, které však budou vracet. Nemocný manžel kamarádky ho špatně snášel. Neváhala jsem a šla jsem se na něj podívat. Hned mi padlo do oka, ale poslední slovo má v tomto případě naše dcera. Takže jsem ji tam nasměrovala. A výsledek? Máme Teddyho!

Původně se pejsek jmenoval Fredy. Pája však namítala, že je to trochu hororové jméno (jedna, dvě, Fredy jde - pro znalce jasné; pro ostatní = Freddy Krueger - Noční můra z Elm Street). Přejmenovala jsem ho na Freddieho (po Mercurym). Ale ani to neprošlo. Čili nové jméno bylo nutností. Chtěla jsem, aby znělo podobně, když tři měsíce už "slyšel" na Fredyho. A byl tu Teddy! A hlavně Tedík a Tedíček. A taky někdy Fery a Fredy a dokonce i Míša. Holt se musí s mou šedesátiletou "pamětí" smířit.

Teddy je kříženec jezevčíka s čímsi; je hravý (jako každé štěně), milý (jako každé štěně) a neposlušný (jako každé štěně). Dala jsem si závazek (ani snad ne socialistický), že ho budu hned od začátku vychovávat. Zatím se mi to příliš nedaří, spíš dává kapky on mně. Ale vytrvám.

A jedna historka na závěr. Je to mrňous, ale na gauč už si dokáže vyskočit. Jenomže tím to, bohužel, nekončí. Byla jsem někde v bytě, vracím se do obýváku - a Teddy si to vykračuje po konferenčním stolku, kde navíc chybí koláček, který jsem si připravila ke svačině! Netušila jsem, jakými výskoky a přeskoky se tam dostal, ale za jeho šikovnost jsem ho tentokrát nepochválila :-). 

Miroslava Nulíčková

Miroslava Nulíčková

Miroslava Nulíčková

Psát bych zkusila třeba o "našem" zloději, o hlídání vnoučat, o studentech, o pubertě nejmladší dcery; možná o prvních láskách, o nemocech, o nelegálním software, o venčení pejska, o městě, o vlacích, o netopýrech...

Jsem máma, babička, teta, kmotra, manželka, sestra, dcera. A taky kamarádka a bývalá kolegyně. A ještě učitelka (taky bývalá, jsem už důchodce). Nejsem nula, jsem NULI.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Jiří KAMEN: Kinžál
  • Jan PÁSEK: Tančili jsme holanďana
  • Pavla SMETANOVÁ: Pod cypřišem se sklenkou ouza
  • Zuzana ZAJÍCOVÁ: Drsný život zralé ženy
  • Naďa DUBCOVÁ: Nepravidelný deník české rentiérky

Co právě poslouchám

  • Poletíme?