A tak už i já mám svůj žbloužek ...

čtvrtek 8. září 2011 08:50

Žbloužek
NULI

To krásné slůvko "žbloužek" vymyslela vnučka Barunka. Je to něco mezi nebem a zemí; přesněji mezi dírou a terénní nerovností.

Esemeskovat za chůze se nemá. Samozřejmě to vím. Jenomže občas nedbám. A tak mě dostihnul a postihnul můj žbloužek.

Chtěla jsem rychle napsat kamarádce, že právě vyrážím z domova. Stihla jsem však naťukat jen pár slov. Psala jsem sms při přecházení silnice, ovšem asi o dva metry níže, než kde obvykle chodívám, tudíž to tam "neznám". Najednou jsem jednou nohou ve vzduchoprázdnu - a pak došlápnu do žbloužku. Padám, mobil letí do silnice, moje končetiny a postupně zbytek těla se rozplácnou u chodníku. Chvíli po dopadu mám pocit, že jsem celá, něco mrmlám, zdvíhám se, sbírám mobil a snažím se dostat nenápadně z dosahu oken (kolik lidí mě asi tak mohlo vidět?). U trati mezi zahrádkami se zastavím a zjišťuji, jak jsem na tom. Kupodivu, mobil funguje a já mám odřené pouze jedno koleno. (Až v průběhu několika dalších dní vycházejí na povrch různá bolavá místa a spousta modřin).

Tentokrát jsem se teda nesmála, ale být za některým tím oknem, tak se asi neudržím.

 

Miroslava Nulíčková

Miroslava Nulíčková

Miroslava Nulíčková

Psát bych zkusila třeba o "našem" zloději, o hlídání vnoučat, o studentech, o pubertě nejmladší dcery; možná o prvních láskách, o nemocech, o nelegálním software, o venčení pejska, o městě, o vlacích, o netopýrech...

Jsem máma, babička, teta, kmotra, manželka, sestra, dcera. A taky kamarádka a bývalá kolegyně. A ještě učitelka (taky bývalá, jsem už důchodce). Nejsem nula, jsem NULI.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Jiří KAMEN: Kinžál
  • Jan PÁSEK: Tančili jsme holanďana
  • Pavla SMETANOVÁ: Pod cypřišem se sklenkou ouza
  • Zuzana ZAJÍCOVÁ: Drsný život zralé ženy
  • Naďa DUBCOVÁ: Nepravidelný deník české rentiérky

Co právě poslouchám

  • Poletíme?