Angličané jsou námořníci a slečny oslovují miss

čtvrtek 5. květen 2011 08:50

Vicepremiér Nick Clegg s manželkou Miriam
vypůjčeno z internetu

V uplynulých týdnech patřila Anglie mezi hodně sledované destinace. Přidám několik svých postřehů.

 

 

Jsou věci, se kterými mám trochu problém. Tak třeba: nám začíná týden pondělím. Jestli jsem to správně pochopila, tak Angličanům nedělí, což nechápu. Nebo jejich řeč. V Superstar i jinde zdůrazňují znalci, že angličtina je zpěvnější než čeština. Mně to teda přijde obráceně - krásná, zvukomalebná, ohebná a proměnlivá čeština a spíše strohá a odměřená angličtina (kterou se nejsem schopná naučit :-).

Také proto miluji úsměvnou hříčku "Angličané" Emanuela Frynty zhudebněnou Petrem Skoumalem, ze které jsem použila verše v nadpisu a ještě vybírám:
... Už jejich první omyl je ten,
že píšou "i" a čtou to "aj",
to jako kdyby psali květen
a vyslovovali to máj...

A poslední poznámka k Anglii. Nějak jsem měla pocit, že tam není mnoho krásných žen; výjimečná byla Lady Di. Ovšem po shlédnutí královské svatby měním radikálně názor. Bylo k vidění mnoho půvabných Angličanek, počínaje nádhernou Kate a konče sympatickou Camillou; svět okouzlila slečna Pippa, mně se líbí i paní Miriam (viz výše)...

Miroslava Nulíčková

Miroslava Nulíčková

Miroslava Nulíčková

Psát bych zkusila třeba o "našem" zloději, o hlídání vnoučat, o studentech, o pubertě nejmladší dcery; možná o prvních láskách, o nemocech, o nelegálním software, o venčení pejska, o městě, o vlacích, o netopýrech...

Jsem máma, babička, teta, kmotra, manželka, sestra, dcera. A taky kamarádka a bývalá kolegyně. A ještě učitelka (taky bývalá, jsem už důchodce). Nejsem nula, jsem NULI.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Jiří KAMEN: Kinžál
  • Jan PÁSEK: Tančili jsme holanďana
  • Pavla SMETANOVÁ: Pod cypřišem se sklenkou ouza
  • Zuzana ZAJÍCOVÁ: Drsný život zralé ženy
  • Naďa DUBCOVÁ: Nepravidelný deník české rentiérky

Co právě poslouchám

  • Poletíme?