Vyprávěnka první - Ota

čtvrtek 29. červenec 2010 08:50

Nebudu si vymýšlet ani zveličovat. Nevím, jestli je pro mě charakterističtější "Někdo tam nahoře mě má rád" nebo "Každá trampota má svou mez". Nevím, jestli je moje sklenka poloplná nebo poloprázdná ... 

Jsem horolezec. Tedy - bývalý. Něco se jednou nepovedlo, něco úplně nevyšlo, takže jsem po úrazu páteře neschopen pohybovat se po svých. Mám Parkinsona, problémem je pro mě třeba i obyčejné napití vody. Nu, a nedávno jsem se ještě popral s rakovinou. Vstupní informace nic moc pěkného, připouštím.

Snažím se žít, nikoliv přežívat. Každodenní drobná úskalí už ani nevnímám, potěší mě maličkosti. Ale když mi zmenšili pozemek o 300 m2 , nenechal jsem si to líbit. Stěžoval jsem si na příslušném úřadě. Moji stížnost zpracovával takový podsaditý, rozvážný, sympatický  úředník. Dělal na mě dojem, že se mu nelíbí, co mi stát provedl. Prověřoval, prošetřoval, prokazoval - a nakonec to nehorázné rozhodnutí potvrdil! Měl jsem na něj dopal.

Ale pak jsem o něm začal přemýšlet. Trochu jsme stihli při svých setkáních probrat život, filozofovat, vařit ... Vzpomínal jsem, jak se mnou jednal. Byl opravdu ochoten mi pomoci; viděl jsem na něm, že ho vlastní bezmoc trápí, ale bohužel paragrafy hovořily v můj neprospěch. Přišel mi ve chvíli, kdy mi sděloval ty špatné výsledky, vlastně víc "invalidní" než já. A když jsem si všimnul, že ho dostihla lupénka, bylo rozhodnuto. Na našem posledním úředním jednání jsem mu daroval ze svých zásob dózičku léčivé masti z marihuany.  

A tak jsem pomohl já jemu.

 

P.S. Převyprávěla jsem skutečnosti, o kterých mi řekl můj známý, onen úředník. NULI

Miroslava Nulíčková

Miroslava Nulíčková

Miroslava Nulíčková

Psát bych zkusila třeba o "našem" zloději, o hlídání vnoučat, o studentech, o pubertě nejmladší dcery; možná o prvních láskách, o nemocech, o nelegálním software, o venčení pejska, o městě, o vlacích, o netopýrech...

Jsem máma, babička, teta, kmotra, manželka, sestra, dcera. A taky kamarádka a bývalá kolegyně. A ještě učitelka (taky bývalá, jsem už důchodce). Nejsem nula, jsem NULI.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Jiří KAMEN: Kinžál
  • Jan PÁSEK: Tančili jsme holanďana
  • Pavla SMETANOVÁ: Pod cypřišem se sklenkou ouza
  • Zuzana ZAJÍCOVÁ: Drsný život zralé ženy
  • Naďa DUBCOVÁ: Nepravidelný deník české rentiérky

Co právě poslouchám

  • Poletíme?