Zlatý déšť

čtvrtek 8. duben 2010 08:50

Vítá jaro, prosvětluje ho a zpříjemňuje. Většina z nás ho ráda vidí, ta jásavá záplava žlutých květů je tak milá! Jen já se v souvislosti s ním vztekám.

Když vyjdete ze dveří našeho paneláčku, objeví se vám před očima pěkný obrázek. Zelená (nebo v zimě bílá) plocha přímo před vámi, zvláštní skupinka asi tří smrků na jejím kraji, potom chodník, silnice, za ní rodinné domky se zahrádkami a na obzoru kopce, lesy, pole... A před lety byl ten pohled obohacen ještě o keře zlatého deště. Nejdříve žluté, později až do prvního sněhového poprašku zelené.

Zhruba před pěti lety se Technické služby rozhodly, že budou každoročně zlatý déšť zjara ořezávat. Stejně tak dlouho jim vždy poté píšu, že ta košťata (a to ještě košťata urážím), co tam po tom keři zbývají, nikdy nerozkvetou. Pravda, v létě se zazelenají; ale zlatý déšť to prostě není. Keře jsou na vyvýšeném místě za chodníkem, kus od silnice, nezaclání, neztěžují cestu, nehází se do nich odpadky - v podstatě by jen zkrášlovaly okolí a dělaly lidem radost. Kdyby měly možnost kvést.

A co na moje připomínky, které vždy doplním dokumentárními fotografiemi našeho "zlatého deště" a skutečných keřů v zahrádkách u trati,  říkají Technické služby? Nic. Neodpovídají, nekomunikují. A řežou. 

Technické služby města Benešov ze mě mají prču. 

Miroslava Nulíčková

Miroslava Nulíčková

Miroslava Nulíčková

Psát bych zkusila třeba o "našem" zloději, o hlídání vnoučat, o studentech, o pubertě nejmladší dcery; možná o prvních láskách, o nemocech, o nelegálním software, o venčení pejska, o městě, o vlacích, o netopýrech...

Jsem máma, babička, teta, kmotra, manželka, sestra, dcera. A taky kamarádka a bývalá kolegyně. A ještě učitelka (taky bývalá, jsem už důchodce). Nejsem nula, jsem NULI.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Jiří KAMEN: Kinžál
  • Jan PÁSEK: Tančili jsme holanďana
  • Pavla SMETANOVÁ: Pod cypřišem se sklenkou ouza
  • Zuzana ZAJÍCOVÁ: Drsný život zralé ženy
  • Naďa DUBCOVÁ: Nepravidelný deník české rentiérky

Co právě poslouchám

  • Poletíme?